top of page

Sağlam Adımlar ile Büyüyen, Kurumsal Projeler Satış Ekibimiz

Herkese merhaba. Ben Jasmine. Blogumuzun editörü olarak, sizi bu yazıyı yazan, Genel Müdür'ümüz ve aynı zamanda Kurumsal Projeler Satış Koordinatörü'müz Olcay Gelibolu Acar ile baş başa bırakmadan önce; Ekibimize, bizimle işbirliği yapan tüm firmalara ve çözüm ortaklarımız yani tedarikçilerimize en içten teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Şirketimizin Kurumsal Projeler Satış Ekibi ile sizi buluşturmayı ve tanıştırmayı umduğumuz yeni blog yazımıza hoş geldiniz!


Keyifli okumalar.

 

İLK ZAMANLAR


Kurumsal Projeler; adı bile yeni aslında. Duyduğum gurur konusunda tevazu gösteremeyeceğim; zamanından önce yürümeye başlayan bir çocuk benim için. Zamanından önce yürüyen, ama çok sağlam adımlar atan bir çocuk…


Ekibimiz kurulmadan yıllar önce Yakındoğu Üniversitesi Hastanesi’nin armatür grubu ürünlerinde Hansrgohe ile yerimizi almıştık, bir de aynalar vardı. Bu proje sonrasında uzunca bir süre başka projelere girmedik, aslında böyle bir çabamız da olmadı. Butik çalışan bir firmaydık, alanımız olarak görmüyorduk büyük projeleri, üstelik ürün gruplarımız da çok müsait değildi.


Yakın Doğu Hastanesi

 

YILLAR SONRA


Yıllar sonra, sanırım 2017’de (zaman algısı iyice bulanıklaştı son zamanlarda), Omağ Development ile bambaşka bir sürece adım attık. Gazimağusa Pop Art yurt projesinin iç mimarisini ve malzemelerini çalışmak üzere işbirliği yaptık Kemal Bey ile. Gerçekten rüya gibi bir dönemdi demek abartı olmaz. Hem bizim için yeni bir alandı, hem de herbirimiz yeniden öğrenci olmuştuk sanki.


Proje hakkında detaylı bilgi ve daha fazla resim için buraya tıklayabilir ve açılan sayfanın en altında projemiz hakkında düşüncelerinizi ve değerlendirmelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Projeyi çalışırken yeni markalar araştırmaya ve görüşmelerini yapmaya da başladık elbette. Sadece Avrupa’dan ithal malzemeler ile çalışıyorduk ve maliyetler projeler için çok yüksek kalıyordu. Qua Granite firması ile bu dönemde çalışmaya başladık mesela. Aksesuarlar için de otel ve yurtlara özel üretim yapan bir aksesuar firması da hayatımıza bu dönemde girdi. Her anlamda değişim ve yeniliğin olduğu bir dönemdi…


Elbette, Omağ Development ile Pop Art sonrası da devam etti işbirliğimiz. Nuance ve Murat Efendi villaları, Dereboyu apartman projesi ve Intense… Her biri heyecan dolu ve keyifli projelerdi. Söylemeden edemeyeceğim; kurumsal projelere Kemal Omağ gibi bir iş insanının vizyonu ile birlikte başlamış olmak bizim içi şüphesiz şanstır.


Omağ Development - Nuance Villaları


Omağ Development - Murat Efendi Villaları


Omağ Development - Intense

 

ŞİMDİ


Ve diğer projelerimiz… Her biri ayrı bir tecrübenin, güçlü bir paylaşımın kapılarını araladı. Çok şanslı hissediyorum kendimi bu anlamda. Çünkü, adanın güçlü firmaları ile işbirliği fırsatımız oldu hep. Baştaşlar Construction, Özlyaçın Construction, Özmerhan Construction, Evergreen Developments, Döveç Construction, GMH Development, Yapım İnşaat, Akfen Ltd, CYS Homes çalıştığımız ve çalışmakta olduğumuz firmalar arasında. Bunun yanısıra Levent İlkokul, Bahçeşehir Üniversitesi ve The English School of Kyrenia çalışma fırsatı bulduğumuz eğitim kurumlarından. Pia Bella, Cratos, Les Ambassadeurs, Kaya Palazzo, Rocks ile de oteller konusunda tecrübe edindik.


İşbirliklerimiz

 

Evet, isimlerden bahsettim sıra sıra… Dışarıdan bakıldığında güçlü firmalar, büyük projeler ve bu büyük projelerde yer alma çabası… Benim gözümde çok çok daha ötesi yazılı olan her bir isim ve burada yazılı olmayan niceleri… Arkadaşlık gibi düşünün… Önce tanışırsınız, birbirinizi tanımaya çalışırsınız. İŞ sözkonusu olduğunda, bu tanıma süreci; verdiğiniz teklifler, projeye verdiğiniz değer, gösterdiğiniz ilgi ve özen olur, değişkendir... Müthiş bir süreçtir kesinlikle. Bazen arkadaşlık seviyesinde kalır, bazen dostluğa dönüşür, bazen de yollar ayrılır. Ama yollar ayrılsa da hep bir gün yeniden kesişeceği inancıyla devam edilir.


İş dünyası duygusallık kaldırmaz derler, bir noktaya kadar da doğrudur belki de. Ama ben bunu başarabilenlerden değilim, ve dürüst olmak gerekirse başarmak da istemiyorum. Çünkü, o kapıdan geçtiğinizde başka bir süreç başlıyor. Sözler verdiniz, kendinizi anlattınız ve kabul gördünüz. Bazen öyle anlar olur ki, o sözlerden bazılarını tutamazsınız, bu genelde tedarik anında yaşanır. Ya ürün zamanında yetişmez, ya da üretimde bir sorun vardır. İşte tam bu noktada duygusallık devreye girer benim algımda. Nasıl çözülebilir? Bu en önemlli sorudur. Günlerin uykusuz geçer, çünkü bir söz verdin ve altına imza atılan rakamlardan ibaret bir söz değil. O söz tutulmalı, tutulamıyorsa şantiye zarara uğratılmadan düzeltilmenin bir yolu bulunmalı. Şimdiye kadar, çok büyük oranda, çözüm hep bulundu, ama düşük de olsa çözülemeyen sorunlar da oldu. İşte o kısım benim işimin en zor yanıdır. Verilen söz tutulamamıştır, çabalasan da, uykusuz kalsan da önemli değildir. Suç sende olmasa da farketmez, çünkü söz Miro’nun sözüdür...


Proje isimlerinden tek tek bahsetmesem de çalıştığımız dostlarımızdan bahsettim yukarıda. Hangi ürünler kısmında ise hemen hemen çalışmakta olduğumuz her ürün grubu diyebilirim. Çünkü, bahsi geçen firmalarda tek bir grup ile çalışmaya başlasak da devamı hep daha fazlası ile geldi. Her gün şükrediyorum bunun için. Ekibim ve ben ve şüphesiz tüm Miro ailesi, hedefimiz bu: Müşteriler değil dostlar edinmek. Yollarımız bir ya da ayrı farketmez. Hep olduğumuz yerden bir adım, sonra bir adım daha öteye gitmek ve günün sonunda o yolları kesiştirmek. Miro’nun adım attığı her alanda hedefi hep bu oldu.


 

Öğrenmek istediğiniz, merak ettiğiniz konuları bize sosyal medya hesaplarımız veya aşağıdaki iletişim bilgilerimizden iletebilirsiniz. Size cevap vermekten büyük mutluluk duyarız.


0392 223 87 82 | 0533 820 27 56 | info@mirodesignroom.com


Yazan: Olcay Gelibolu Acar

Miro Designroom, Genel Müdür ve Kurumsal Projeler Satış Koordinatörü

Editör: Jasmine Dinand

Miro Designroom, Pazarlama Yöneticisi ve Satınalma Sorumlusu

125 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page