top of page

Düşük bütçeli banyo yenileme fikirleri


1 Duş armatürünüzü değiştirin

Bütçeniz sarsılmadan yenilenmenin en kısa yolu, duş armatürünüzü değiştirmektir. Seramikleri ve tesisatı kırmadan, sadece mevcut duş setinizin yerine, çok daha kaliteli, su akımı mükemmel olan ayni zamanda da su tasarrufu yapan duş kolonlarından seçip takabilirsiniz.


Fotoğraf: Hansgrohe


2 Küvet yerine 'walk-in' duş seçeneği

Bir diğer büyük değişiklik, küvetinizi (artık küçük çocuğunuz veya torununuz yok ise) duş teknesi veya hemyüz duş seçeneği ile değişmektir. Bu değişiklik size çok büyük bir ferahlık sağlayıp, duşta geçireceğiniz zamanın deneyim kalitesini bayağı artıracaktır.


Fotoğraf: Hansgrohe

3 Veya! Küvet yanına bir oturak ekleyin

Çocuklarınızın kaç yaşında olduğuna bağlı olarak, küvetin kenarında veya yanında çok fazla zaman geçiriyorsanız küvetinizin yanına ekstra maliyeti olmayan, sandalye boyutunda bir çıkıntı ekleyerek veya bir tabure ekleyerek çocuklarınızı veya köpeğinizi belinizi zorlamadan yıkayabilirsiniz.

Fotoğraf: Hansgrohe4 Takım klozet yerine asma klozet

Ekonomik olarak düşük ama etki olarak büyük bir müdahale; takım klozetinizi gömme rezervuar ve asma klozet ile değişmektir. Eğer duvarınız dış duvar ise, gömme rezervuarınızı dış duvarınızın içine gömebilirsiniz. Sadece klozetin olduğu alandaki seramikleri bu iş için değişmeniz yeterli olacaktır. Klozetin olduğu duvar dış duvar değil ise, gömme rezervuar için 120 cm yüksekliğinde ek, minik bir duvar ekleyerek yine ayni uygulamayı yapabilirsiniz. Bu müdahale, asma klozet yerden kopuk olduğu için mekanınızı çok daha ferah gösterecektir. Ayni zamanda da süpürürken veya moplarken klozetin asma oluşunun işinizi çok daha kolay ve hijyenik hale getirdiğini fark edeceksiniz...


Fotoğraf: Axor5 Renkli bir lavabo

Bir renk patlaması ile, en küçük alanlara bile kişilik duygusu enjekte edebilirsiniz.


Fotoğraf: Bocchi Bagno
6 Eğlenceli askılıklar

Banyoya kattıkları oyuncu hava ve sıcaklığın yanı sıra süper işlevsel askılıklar ile banyonuzu yenileyebilirsiniz...


Fotoğraf: Pinterest, https://www.pinterest.com/pin/AWMo1y6Oxux2G8Bsd_VPTQlLuSo64dMv9ZSnUh2RFB_8izTFEoTMC2w/

7 Neşeyle yenilenmek için

Hem yenilenmek hem de yaratıcılığınızı banyonuzun duvarlarına yansıtmak gibi düşük maliyetli ve heyecanlandırıcı fırsatlar sunan duvar kağıdı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Islak mekanlarda da kullanım güvencesi veren markaları tercih ederek banyolarınızı keyifle ve iç huzuruyla renklendirebilir ve yenileyebilirsiniz...


Fotoğraf: Caselio


<