top of page

Düşük bütçeli banyo yenileme fikirleri


1 Duş armatürünüzü değiştirin

Bütçeniz sarsılmadan yenilenmenin en kısa yolu, duş armatürünüzü değiştirmektir. Seramikleri ve tesisatı kırmadan, sadece mevcut duş setinizin yerine, çok daha kaliteli, su akımı mükemmel olan ayni zamanda da su tasarrufu yapan duş kolonlarından seçip takabilirsiniz.


Fotoğraf: Hansgrohe


2 Küvet yerine 'walk-in' duş seçeneği

Bir diğer büyük değişiklik, küvetinizi (artık küçük çocuğunuz veya torununuz yok ise) duş teknesi veya hemyüz duş seçeneği ile değişmektir. Bu değişiklik size çok büyük bir ferahlık sağlayıp, duşta geçireceğiniz zamanın deneyim kalitesini bayağı artıracaktır.


Fotoğraf: Hansgrohe

3 Veya! Küvet yanına bir oturak ekleyin

Çocuklarınızın kaç yaşında olduğuna bağlı olarak, küvetin kenarında veya yanında çok fazla zaman geçiriyorsanız küvetinizin yanına ekstra maliyeti olmayan, sandalye boyutunda bir çıkıntı ekleyerek veya bir tabure ekleyerek çocuklarınızı veya köpeğinizi belinizi zorlamadan yıkayabilirsiniz.

Fotoğraf: Hansgrohe4 Takım klozet yerine asma klozet

Ekonomik olarak düşük ama etki olarak büyük bir müdahale; takım klozetinizi gömme rezervuar ve asma klozet ile değişmektir. Eğer duvarınız dış duvar ise, gömme rezervuarınızı dış duvarınızın içine gömebilirsiniz. Sadece klozetin olduğu alandaki seramikleri bu iş için değişmeniz yeterli olacaktır. Klozetin olduğu duvar dış duvar değil ise, gömme rezervuar için 120 cm yüksekliğinde ek, minik bir duvar ekleyerek yine ayni uygulamayı yapabilirsiniz. Bu müdahale, asma klozet yerden kopuk olduğu için mekanınızı çok daha ferah gösterecektir. Ayni zamanda da süpürürken veya moplarken klozetin asma oluşunun işinizi çok daha kolay ve hijyenik hale getirdiğini fark edeceksiniz...


Fotoğraf: Axor5 Renkli bir lavabo

Bir renk patlaması ile, en küçük alanlara bile kişilik duygusu enjekte edebilirsiniz.


Fotoğraf: Bocchi Bagno
6 Eğlenceli askılıklar

Banyoya kattıkları oyuncu hava ve sıcaklığın yanı sıra süper işlevsel askılıklar ile banyonuzu yenileyebilirsiniz...


7 Neşeyle yenilenmek için

Hem yenilenmek hem de yaratıcılığınızı banyonuzun duvarlarına yansıtmak gibi düşük maliyetli ve heyecanlandırıcı fırsatlar sunan duvar kağıdı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Islak mekanlarda da kullanım güvencesi veren markaları tercih ederek banyolarınızı keyifle ve iç huzuruyla renklendirebilir ve yenileyebilirsiniz...


Fotoğraf: Caselio
8 Bir sanat objesi

Standartların ötesinde, banyonuzda adeta bir heykel gibi duracak ve dikkat çekecek bir lavabo bataryası seçimi ile, banyonuzun genel görüntüsünü sadece tek bir değişiklik ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.


Fotoğraf: Axor9 Ayna ayna söyle bana...

Ayna ayna söyle bana en güzel ayna hangisi? Işıklı, ışıksız, ledli, eskitme, çerçeveli, yalın, dikey, yatay, yuvarlak... Banyolarınız veya evinizin herhangi bir yaşam alanındaki duvarı güzelleştirmek için aksesuar olarak kullanabileceğiniz, en güzel aynayı bulmak çok kolay olmayabilir. Yine de özel, belki de tasarım bir ayna seçimi ile banyonuzun güzelliğine güzellik katabilirsiniz...

Fotoğraf: Unsplash10 Depolama her şeydir!

Banyoda depolama iki türlü olabilir. İlki bir banyo mobilyası ile, bizce ikincisi de raflar ile... Banyo mobilyasına ekonomik bir alternatif sunan raflar herhangi bir banyoya harika çizgiler ve sadelik katarak kolay bir yenilenme olasılığı ve depolama alanı sunuyor...


Fotoğraf: Hansgrohe11 Banyonuzu giydirin!

Banyonuzu mevcut haliyle iyileştirmek isterseniz, ona yeni bir stil verebilirsiniz. Güzel havlular alabilirsiniz, duvara bir resim asabilir ve/ya aydınlatmanızın abajurunu değişebilirsiniz.


Fotoğraf: Pinterest, https://www.pinterest.com/pin/16184879898672102/

 

Öğrenmek istediğiniz, merak ettiğiniz konuları bize sosyal medya hesaplarımız veya aşağıdaki iletişim bilgilerimizden iletebilirsiniz.


0392 223 87 82 | 0533 820 27 56 | info@mirodesignroom.com


Hazırlayan: Jasmine Dinand

Miro Designroom, Pazarlama Yöneticisi ve Satınalma Sorumlusu

jasmine@mirodesignroom.com

62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page